Mmfw6obtrcqnjgukgw05gzcmnirnl2udu8nxzadb Removebg Preview (1)

Emre Budak

Komedyen Emre Budak’a İnternet’in En Merak Ettiği Soruları Sorduk

Emre Budak kaç yaşında?
25. 26’ya giriyorum.

Emre Budak’ın sevgilisi var mı / ilişki durumu ne?
Emre Budak’ın ilişki durumu karışık.

 • Kısmetini kapatmıyoruz bu röportajda.
  Evet, açıyoruz her zaman. Her daim, her an her şey olabilir.

Emre Budak’ın boyu?
176

Emre Budak’ın burcu ne?
Emre Budak’ın burcu Kova, yükseleni Başak, ay burcu Yay.

Emre Budak hangi üniversiteden mezun?
2 yıl İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon, sonra Nişantaşı Üniversitesi tam burslu konservatuvar tiyatro.

Emre Budak’ın komediden önceki/asıl mesleği ne?
Askeri personel.

 • Şu anda başka bir iş yapıyor musun?
  Eski adıyla Fox, şimdi Now’ın videolarını YouTube’a yüklüyorum. Zor ama abi.
 • Fatih Portakal’ı falan mı yüklüyorsun?
  Portakalın ilk çekirdeğini, tohumlarını ben atıyorum. “admin, senin ananı sikeyim, bu saatte video mu yüklenir?”deki admin benim.
 • Bir sürü internet mecrasında yöneticilik/moderatörlük yapmıştın değil mi?
  Tabii, Ekşi Sözlük’te çalıştım, Armağan Çağlayan’ın yanında çalıştım. Diziler, filmler hepsi bende bak.

Emre Budak’ın sahnede yaşadığı en garip olay ne?
Abi şimdi, az seyirci olduğu zaman bazen gülünmeyebiliyor. Ortalama seyirci olduğu zaman da bazen gülünmeyebiliyor. Ben çok ünlü bir komedyenin sahnesinin açılışını yaptım, ismini vermeyeyim. 2500 kişi var, Zorlu Center’dayım abi, sahneye çıktım 10 dakika kaldım, 1 insan gülmez mi ya? 25 tane de arkadaşın var içeride, ya bir tanesi gülsün.

İkinci bir olay daha var, o daha ikonik. Bir üniversiteye stand-up yapmaya gidiyorum ama nasıl biliyor musun? “Yılın en genç komedyeni, yılın en büyük komedyenleri olsun Emre Budak” afişlerimi asmışlar. Sahneye çıktım, tamam mı? Anlatıyorum, anlatıyorum, anlatıyorum. Benim var ya bir tane şakam, “kimi vursam amcamın oğlu çıkıyor.” Onu da yaptım, o an üniversite kanalında canlı yayındaymışım ben, televizyonda. Ben ne bileyim, RTÜK görüyor. Televizyondayım ben o an. Sonra diyorlar ki “Emre Budak’ı indirin, rektör görüyor. Kimi vursam amcamın oğlu çıkıyor” diyor, hayırdır. Tutarlar mı sahnede? Ben o an küfürler ediyorum. Çok ceza yemiş bu arada üniversite. Geliyor bana bir tane adam, diyor ki “Bir sonraki etkinlik için sahneyi temizlememiz gerekiyor, sizi sahneden alabilir miyim?” diyor. Sonra ben sağa bakıyorum, sola bakıyorum, diyorum sahne zaten temiz ki. Sonra beni indiriyorlar. Evet, ben tek tek mikrop benmişim.

Canlı yayında olduğumuzu söyleselerdi yapmazdım.

 • Gösterinin yarısını sansürlemen gerekir miydi canlı yayında?
  Sahneye bile çıkmazdım yani. Ofansif mizahı seviyoruz.

Bu yazıyı okuyup gösteriye gelmek isteyenlere söylemek istediğin bir şey var mı?
Var abi, çok önemli bir şey var. Evet, gülün. Gülmeye geliyorsun, para veriyorsun, ₺200, ₺150 neyse, beğenmişsin değil mi? Gül, zaten verdin. Komedyenlerimiz çok komik, bazen gülmüyor insanlar. Niye gülmediğini ben anlam veremiyorum o an. Ya gül abi, para vermişsin. Kendine o psikolojiyi hazırla, öyle gel de gül. Kendini serbest bırak. Ya sağımızı solumuzu gıdıklayalım, etkileşmeye çalışalım. İllaki komik bir anını, ya Cem Yılmaz’ın bir tane şakasını aç, gül yani. Aynen, ne oldu sana? Gül, komik bir şey aklına getir, gene gülüyorsun.

 • Gülmeyi öğrenelim diyorsun yani.
  Evet abi, gülmeyi sevelim, sevilelim. Yok o 200 liranın arkasındaydı değil mi? Olsun, gülelim abi. Günün sözü: sevişelim, sevişelim, sevişelim de var.

Evet, Emre’ye sorularımız bu kadardı. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Emre Budak’ın etkinliklerine gelmek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Shopping Cart